На розвиток індустріальних парків у 2022 році витратять 400 млн грн
2021-12-03 11:22:00

На розвиток індустріальних парків у 2022 році витратять 400 млн грн

Автор: Красоха Ася

Вони будуть фінансуватися не тільки з держбюджету

У держбюджеті-2022 на розвиток індустріальних парків закладено 400 млн грн. Про це говориться у пояснювальній записці до законопроєкту.


«Для розв'язання питань, як соціального, так і економічного характеру, передбачено збільшення видатків державного бюджету, зокрема на стимулювання розвитку індустріальних парків – 400 млн грн», – йдеться у документі. 

Як зауважив заступник міністра фінансів Олександр Кава під час виступу на III Форумі індустріальних парків, ця сума є дійсно значною. 

«Що стосується державного стимулювання, то в проєкті бюджету на 2022 рік вперше за останні роки передбачено 400 млн грн на розвиток індустріальних парків у регіонах України. У нас раніше були прецеденти виділення незначних сум для індустріальних парків, але така сума як 400 млн – дійсно велика», - наголосив Кава. 

Водночас за його словами, коли був прийнятий закон про індустріальні парки, то там була прописана сума не менше 2 млрд грн, але в бюджеті закладена поки трошки інша сума. «Як свідчить досвід Міністерства фінансів по інших напрямках, як правило у перші роки, коли немає ще інструментів використання коштів, освоєння бюджетних коштів йде не належним чином. Тому, якщо 400 млн будуть використані у наступному році і покажуть свій результат, я переконаний, що це не проблема в бюджеті вже на 2023 рік передбачити іншу суму. Головне – показати ефект для економіки та ефект для громадян», - зауважив заступник голови Мінфіну.

Кава додав, що бюджет – це не єдиний інструмент фінансування. Міністерство фінансів активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, які надають через Мінфін, через державні банки субкредити за нижчими кредитними ставками. 

«Тобто, якщо якісь регіони мають великі програми, які потребують значного фінансування, то я так само переконаний, що ми можемо ініціювати такі проєкти з Європейським інвестиційним банком, з Європейським банком реконструкції та розвитку, зі Світовим банком і вже точково підходити до реалізації проєктів зі створення індустріальних парків», – пояснив чиновник.

Фото: depositphotos, Емма Солдатова.

Що було раніше 

  • Верховна Рада 2 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік». 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-17 09:57:38
Угода полегшить прихід в Україну нових лоукостерів та дозволить знизити ціни на авіаквитки.