МВС хоче зобов’язати водіїв постійно їздити з увімкненими фарами
2021-12-31 14:43:00

МВС хоче зобов’язати водіїв постійно їздити з увімкненими фарами

Автор: Красоха Ася

Нововведення чекають й на порядок використання шин за сезонами

Міністерство внутрішніх справ пропонує зобов’язати водіїв автомобілів завжди та всюди їздити з увімкненими фарами. Відповідний проєкт постанови «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» опублікований на сайті МВС. 

Зокрема, МВС пропонує відмовитися від норми про те, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх автомобілях поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності - ближнє світло фар.

Натомість вводиться норма, що на всіх авто «під час руху повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності – ближнє світло фар». 


Як бачимо, у змінах відсутня умова й щодо руху «поза населеними пунктами». Тобто передбачається, що як у насалених пунктах, так і поза ними водії мають їздити із ввімкненими фарами.

У МВС вважають, що такі нововведення позитивно вплинуть на рівень безпеки дорожнього руху та приведуть до зменшення кількості ДТП. Порушення відповідних вимог каратимуться, як і інші порушення ПДР.

Зміни також стосуватимуться порядку використання шин за сезонами. У проєкті постанови визначено терміни «шина літня», «шина зимова», «шина всесезонна». Пропонується заборонити користування автівкою, якщо у період з 1 жовтня по 31 березня на ній встановлено літні шини.

Поки що діє вимога про те, що на слизькій дорозі повинні використовуватися шини, що відповідають стану проїзної частини. Цю норму МВС планує скасувати. Наразі щодо проєкту тривають консультації з громадськістю.

Читайте також по темі

  • Встановлення камер автофіксації порушень ПДР не вплинуло на кількість аварій на дорогах. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-17 09:19:24
Це стосуватиметься автомобілів, чия вартість перевищує $85 000
2022-02-15 10:07:35
Імпорт за цей час також зріс на 28,3%
2022-02-10 15:30:23
Зростання цін спостерігається за всіма категоріями промислового виробництва