МІУ очікує, що перші проєкти концесії доріг стартують у 2022 році
2021-11-24 12:01:00

МІУ очікує, що перші проєкти концесії доріг стартують у 2022 році

У всіх цих проектах плата за проїзд не передбачається

В Україні у 2022 році планують розпочати два пілотних проєкти концесії автошляхів за принципом «плати за доступність». Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Читайте також: «Укравтодор» не збирається робити дороги платними

«Минулого року «Укравтодор» презентував шість пілотних проєктів. До кінця цього року плануємо підписати договір між МІУ, «Укравтодором», EBRD та IFC, який передбачає впровадження проєкту у два етапи. Перший етап, який має бути запущений у 2022 році, включає пілот на маршрутах Ягодин – Ковель – Луцьк та Харків – Дніпро – Запоріжжя», – сказав міністр.

За його словами, у цих проєктах плата за проїзд не передбачається, оскільки партнер повертатиме вкладені інвестиції через механізм «плати за доступність», обслуговуючи утримання дороги та придорожню інфраструктуру та отримуючи за це платежі з бюджету.

«Запропонована модель будується на довгострокових контрактах щодо утримання доріг - OPRC. Тобто інвестор зобов'язується виконувати всі вимоги щодо якості, безпеки та комфорту дороги», – наголосив Кубраков.

За його словами, крім того, Мінінфраструктури працює над проєктами класичної концесії: інвестор будує за свої гроші та потім повертає інвестиції за рахунок зняття плати за проїзд такою дорогою - спільно з приватним бізнесом.

«Наразі одна з великих дорожніх компаній України вийшла з приватною ініціативою на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва дороги за маршрутом Краківець – Львів – Броди – Рівне. ТЕО має відповісти на запитання щодо доцільності запуску платного маршруту: чи буде тут 100% приватний капітал або ж держава буде присутня в якомусь форматі», – наголосив Кубраков.

Читайте по темі

  • У 2021 році Міністерство інфраструктури планувало оголосити перші концесійні конкурси у дорожній галузі.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2021-11-29 14:57:29
Приватний підприємець намагався через суд скасувати накладений за перевантаження штраф
2021-11-29 13:54:41
Проєкт зможе об'єднати 16 маршрутів та охопити шість районів столиці