МІУ хоче заборонити пасажироперевезення переобладнаними автобусами
2021-12-31 15:51:00

МІУ хоче заборонити пасажироперевезення переобладнаними автобусами

Автор: Красоха Ася

Також пропонується запровадити можливість електронної подачі документів для участі у конкурсі на міжобласних маршрутах

Міністерство інфраструктури запропонувало ввести заборону на використання на маршрутах загального користування автобусів, що переобладнані з вантажних транспортних засобів. Відповідний проєкт постанови «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» опублікований на сайті МІУ.

Зокрема, перевізників, що пропонують такі автобуси не будуть допускати до участі в конкурсі. Також проєктом акта запроваджується можливість подачі документів для участі у конкурсі на міжобласних маршрутах в електронній формі.

Крім цього, проєкт акта визначає повноваження виконавчих органів територіальних громад щодо проведення ними конкурсів на автобусних маршрутах загального користування в межах їхніх ОТГ, відповідно до чинного законодавства.


Документ також встановлює вимогу, що у конкурсі на внутрішньообласних маршрутах та маршрутах в межах однієї ОТГ загального користування, має бути до 50% інклюзивних транспортних засобів (від загальної кількості запланованих рейсів) на міських автобусних маршрутах загального користування, починаючи з 2025 року – до 70%, а на приміських — до 20%.

У МІУ вважають, що завдяки цим нововведенням вдасться залучити приватні інвестиції для розвитку маршрутної мережі, що, своєю чергою, підвищить якість та безпеку пасажирських перевезень на маршрутах загального користування, та відповідно сприятиме зростанню відрахувань до бюджетів усіх рівнів.

Що було раніше    

  • У Міністерстві інфраструктури підготували низку змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-21 10:51:12
Міністерство озвучить цифри за кілька тижнів після подолання кризи
2022-02-18 10:21:02
Очікується, що першу партію екологічного транспорту міста отримають вже цього року