Київ виходить з «червоної» зони
2021-12-06 15:25:00

Київ виходить з «червоної» зони

Також карантин послаблять на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської та Херсонської областей

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні вирішила з 7 грудня скасувати «червоний» рівень епідемічної небезпеки у низці регіонів. Про це у себе в Telegram-каналі повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.


Відтак «червоний» скасовується на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва.

«Також нагадаємо, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони у першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – «жовтий» COVID-сертифікат чи довідку 063/о», – написав він.

За словами міністра, для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна буде використовувати й негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ – COVID-сертифікат про одужання.

«Таким чином, на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів», – додав Немчінов.

"Жовта" зона

З 7 грудня в низці регіонів України скасовується «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Водночас, 24 листопада Кабмін посилив своїм рішенням карантинні правила для «жовтого» та «зеленого» рівнів. Вони почали діяти відсьогодні, з 6 грудня.

Що стосується перевезень, то на «жовтому» та «зеленому» рівнях забороняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.

Загалом же, якщо говорити про правила поїздок між регіонами (автобусні, авіаційний та залізничні перевезення міжобласного сполучення), де діють «жовтий» та «червоний» рівень епіднебезпеки, то пасажирам потрібно буде мати один із вказаних документів:
  • оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
  • оформлений на порталі «Дія» COVID-сертифікат на підставі одужання (чинний 105 днів з моменту встановлення діагнозу).

Відповідальність за наявність необхідного документу на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник. Крім того, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Ці норми не стосуються неповнолітніх.

Не поширюються нові правила на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів в них не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Як повідомили MINTRANS у Київській міській державній адміністрації, Київ після публікації вже офіційного рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій буде скликати власну комісію і ухвалить рішення, відповідно до тої ситуації, яка буде в Києві на цей момент.

UPD: 17:15

Що було раніше

  • У Києві ускладнюється ситуація з коронавірусом, у зв'язку з цим столиця з 1 листопада посилила карантинні обмеження.

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-24 10:45:32
Автоматизовану систему оплати у метро вимкнули
2022-02-23 12:33:20
Цією інформацію необхідно керуватись при плануванні поїздок
2022-02-23 10:06:46
Компанія повторно оголосила тендери у «Прозорро» на будівництво хабів у Києві та Одесі
2022-02-22 14:30:36
Мова йде про дороги у Солом’янському районі столиці