Електронну товарно-транспорту накладу почнуть тестувати з 1 квітня
2022-01-18 12:27:00

Електронну товарно-транспорту накладу почнуть тестувати з 1 квітня

Автор: Красоха Ася

На цей період використання е-ТТН для автомобільних вантажоперевезень буде безкоштовним

З 1 квітня в Україні стартує тестовий період використання е-ТТН (електронної товарно-транспортної накладної) у сфері вантажних перевезень. Про це 18 січня під час онлайн-зустріч з представниками Американської торгової палати повідомив заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний, передає кореспондентка MINTRANS.

«З 1 серпня е-ТТН стане обов’язковим, а з 1 квітня розпочнеться тестовий період. Бізнес зможе вносити данні своїх ТТН в електронному форматі. На жаль, у період тестової експлуатації треба буде обов’язково заповнювати і паперові. Бо, окрім центральної компоненти, ми паралельно ще розробляємо кабінети інспекторів, які у майбутньому будуть перевіряти ці ТТН-ки», – сказав Комірний. 


Як уточнив він, з 1 серпня планується повноцінний запуск електронних ТТН загальних форм, без спеціальних поки. Але з цього періоду всі загальні форми ТТН мають заповнюватись лише у електронному вигляді. 

Також за словами Комірного, використання е-ТТН у тестовому періоді буде безплатним. Потім же вантажовідправники будуть платити за цю послугу провайдерам електронного документообігу, як роблять це зараз поштовим операторам. 

«Зараз ми спілкуємось з провайдерами електронного документообігу щодо того, щоб вартість послуги була 3 грн за підпис е-ТТН та близько 40-50 копійок за технічне адміністрування цього продукту (кіберзахист, хостінг тощо). Ці цифри ще обговорюються з усіма учасниками процесу. Можливо буде прив’язка до якихось мінімальних ставок», – додав заступник міністра інфраструктури.

Що було раніше

  • Влітку 2020 року Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством інфраструктури розпочали реалізацію пілотного проєкту щодо впровадження в Україні електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН).
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 10:18:59
За цей час зафіксовано 78 порушень габаритно-вагових норм
2022-02-23 09:31:33
Серед найбільших збоїв: пожежі на заводах, злиття та поглинання, бізнес-продажі, зриви на виробництві, зміни лідерства та дефіцит поставок
2022-02-22 14:13:34
Він вміє викладати посилки на сортувальну лінію
2022-02-22 11:22:09
«Дашборд» буде відображати дані про загальну кількість залишків дозволів по кожній країні