Жовтневий номер журналу MINTRANS надруковано
2021-10-12 13:18:00

Жовтневий номер журналу MINTRANS надруковано

Ось що там варто почитати (насправді, все)

Тема жовтневого номера журналу MINTRANS - міська інфраструктура. Редакція спробувала знайти відповідь на дуже складне питання: чи придатні радянські за часом проєктування міста до сучасного життя.

Міська мобільність. Ситуація дуже відрізняється від міста к місту. Яке місто найгірше? Київ. MINTRANS попросив архитекторів та урбаністів пояснити, як столиця примудрилась довести себе до такого стану. Адже місто некомфортне ні для кого. Незадоволені автомобілісти, незадоволені пішоходи та пасажири громадського транспорту. Нова проблема - мікромобільність. Електросамокатів на вулицях вже дуже багато, але де саме вони мають рухатись, досі незрозуміло.

Керування відходами. Щомісяця Київ викидає більш за 10 мільйонів різноманітних гаджетів. Мова йде як про мобільні телефони так і про старі пральні машини і холодильники. Таке сміття цілком придатне до переробки, але хтось має цим займатись. Існуючий бізнес на відходах наразі або волонтерський, або корупційний. Що робити? Держава планує заборонити використання багатьох типів пластику. Це допоможе з вирішенням екологічної проблеми, але навряд чи зробить міста більш комфортними.

Куди рухається залізниця. Ексклюзивне інтерв’ю із головою ради директорів Stadler Rail Петером Шпулером про основні тенденції світового ринку залізничних пасажироперевезень

Метро с шостої спроби. Довга історія будівництва київського метрополітену. Вона цікава та повчальна, адже допомогає зрозуміти суть транспортних проблем сьогоднішньої столиці.

І цікавинка. Спеціальний репортаж про те, як Україна розвиває інфраструктуру в Антарктиді. Днями до Одеси прибув перший український океанічний криголам. І потрібен він саме для Антарктиди.