В Україні майже всі пасажирські авіаперевезення здійснюють чотири компанії
2022-02-23 17:05:00

В Україні майже всі пасажирські авіаперевезення здійснюють чотири компанії

Мова йде про SkyUp, Azur Air та Windrose

У 2021 році пасажирські перевезення здійснювали 16 українських авіакомпаній. Втім лише чотири з них забезпечили 93% загального пасажиропотоку, повідомила на своїй сторінці у Facebook Державна авіаційна служба.

Таким чином найбільш завантаженими авіакомпаніями буди «Міжнародні авіалінії України», SkyUp, Azur Air та Windrose.

П’яту позицію за обсягами пасажирських перевезень посіла авіакомпанія Bees Airline, яка почала виконувати польоти у березні 2021 року.


В цілому, пасажирські та вантажні перевезення здійснювали 28 українських авіакомпаній.Ключові досягнення у 2021 році:
— 12 жовтня 2021 року в м. Києві вчинено підписання Угоди між Європейським Союзом та Україною про спільний авіаційний простір.
— 10 грудня 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння (MoU) між Україною та Міжнародною організацією цивільної авіації (ІСАО) щодо механізму безперервного моніторингу в рамках універсальної програми перевірок у сфері авіаційної безпеки (USAP-CMA). Мета програми – підвищити можливості країн членів ІСАО у виявленні будь-яких недоліків у сфері авіаційної безпеки.
— Упроваджено Державну програму з безпеки польотів (Додаток 19 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію).
— Здійснено інтеграцію до європейської системи взаємодії в аеронавігаційній сфері шляхом включення до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю.
— Приведено у відповідність до стандартів ЄС (Commission Implementing Regulation (EU) 2017/373) вимоги до провайдерів аеронавігаційного обслуговування, провайдерів послуг дизайну процедур польотів та провайдерів аеронавігаційних даних.
— Приведено у відповідність до стандартів ЄС (Commission Regulation (EU) 2018/1142) вимоги щодо підтримання льотної придатності повітряних суден, авіаційних виробів, компонентів, обладнання, схвалення організацій та персоналу.
 
— Урегульовано порядок визначення та механізм взаємодії з заінтересованими сторонами щодо містобудівних умов і обмежень граничної висоти забудови земельних ділянок на приаеродромній території (постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1427).
— Удосконалено чинне законодавство України у галузі цивільної авіації відповідно до міжнародних вимог.
— Успішно пройдено 1-й наглядовий аудит системи менеджменту якості відповідно до вимог міжнародного стандарту ISО 9001:2015. Аудит здійснено міжнародним органом із сертифікації Bureau veritas certification Ukraine.
— Державіаслужба є учасницею Програми SAFA (EU Ramp Іnspection Programme) з 2012 року, метою якої є встановлення та підтримання високого рівня безпеки цивільної авіації на відповідність міжнародним стандартам ІCАО.
— Коефіцієнт українських авіаперевізників за програмою SAFA у 2021 році має тенденцію до покращення у порівнянні з попередніми роками та становить 0,41.

У рамках лібералізації авіаційних перевезень:
— укладено 3 нові угоди про повітряне сполучення (Ісландія, Молдова, Ефіопія);
— визначено 4 додаткових пунктів авіасполучення (Данія, Туреччина, Марокко);
— розширено квоту та знято обмеження щодо кількості рейсів для українських авіапідприємств (Фінляндія, Туреччина, Велика Британія, Бельгія, Чорногорія, Мальта).

Читайте по темі
  • Державіаслужба за рік анулювала права компаній на понад 70 маршрутів.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 11:37:54
Допомога надійшла на тлі російської військової агресії
2022-02-23 06:34:00
Німецький уряд просять допомогти українським перевізникам тимчасово виконувати рейси Lufthansa