В Ірані розпочалися слухання у військовому суді щодо збиття літака МАУ
2021-11-22 12:02:00

В Ірані розпочалися слухання у військовому суді щодо збиття літака МАУ

Українська сторона відмовилася брати участь в цьому засіданні

Іранський військовий суд 21 листопада розпочав слухання щодо пасажирського літака компанії «Міжнародні авіалінії України», який збили на початку 2020 року. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства іноземних справ.


«Міністерство закордонних справ України взяло до відома інформацію про початок слухань у військовому суді Ірану щодо збиття літака «Міжнародних авіаліній України), перше засідання якого відбулося 21 листопада 2021 року в Тегерані», – сказано в повідомленні.

Утім Міністерство закордонних справ відмовилось брати участь у цьому засіданні, оскільки запити про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні, направлені українською стороною до компетентних органів Ірану, не виконано в повному обсязі.

«Запитувані документи та інформація не надані іранською стороною. У зв’язку з цим вважаємо недоцільною участь посла України в Ірані у формальному судовому засіданні, де буде зачитано обвинувальний акт. Ми закликаємо Іран виконати свої зобов’язання за міжнародним правом та надати запитувану інформацію українським компетентним органам», – підкреслили в українському міністерстві.

Що було раніше

  • Рейс PS752 авіакомпанії «МАУ», який прямував до Києва, розбився невдовзі після зльоту з Тегерана 8 січня 2020 року, у результаті чого загинули 176 людей на борту.
  • Лише 11 січня в Ірані визнали свою вину за збиття українського літака з зенітно-ракетного комплексу своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність.
  • 17 березня цього року Іран представив остаточний звіт щодо розслідування катастрофи літака авіакомпанії МАУ. У документі йдеться, що літак знищили через помилку оператора протиповітряної оборони, який визначив його як «ворожу ціль. В МЗС України зміст документа назвали «цинічною спробою приховати істинні причини збиття літака».
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-21 13:51:23
Дані охоплюють аварії за участі ліцензованого транспорту в період з 11 по 18 лютого
2022-02-21 11:29:25
Натомість авіакомпанія збирається збільшити місткість рейсів
2022-02-21 11:03:53
У компанії запевняють, що ціни на квитки визначає ринок
2022-02-15 13:29:27
Але для цього держава повинна пробачити авіаперевізнику борги