У МІУ заявили, що Порошенко не дає підтримати авіакомпанії
2022-02-23 15:07:00

У МІУ заявили, що Порошенко не дає підтримати авіакомпанії

Автор: Красоха Ася

Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки

Народний депутат Петро Порошенко особисто блокує рішення щодо підтримки авіаційної галузі в Україні. Про це у Facebook написав міністр інфраструктури Олександр Кубраков. 

«Учора всі парламентські фракції домовились про те, що на час реальних загроз з боку Росії, в Україні буде створено Оборонну коаліцію, яка захищатиме виключно українські інтереси. Однак через особисті упередження та інтереси деяких депутатів, важливі для держави рішення блокуються», – зазначив Кубраков.


Як пояснив він, 23 лютого парламентарі мали проголосувати за рішення, яке дозволило б українським авіаперевізникам отримати спеціальні умови від «Украероруху» та аеропорту «Бориспіль». Обсяг необхідної підтримки складає 800 млн грн.

«Це системний підхід держави, який стимулює ринок та захищає його від можливих ризиків. Адже авіаперевезення – це низькомаржинальний ринок. І саме він потрапив під найсильніший удар через обмеження у зв’язку з пандемією Covid-19. На тлі гібридної війни авіаперевезення можуть зупинитися першими, і не через військові загрози», - наголосив міністр інфраструктури.

Як нагадав Кубраков, український уряд створив держмеханізм страхування безпеки польотів.Зараз страхові премії по повітряних суднах, які використовуються на території України збільшено від 7 до 12 разів (з $285 на день на 1-е судно до $3198 на день на судно).

Він закликав Верховну раду прислухатись до позиції міністерства.

MINTRANS звернувся за коментарем до пресслужби Петра Порошенка, однак відповіді поки не отримав.

Що було раніше 

  • Україна забезпечила регулярне авіасполучення з ключовими містами Європи. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 11:37:54
Допомога надійшла на тлі російської військової агресії