Шмигаль пояснив, навіщо Україні «відкрите небо» з ЄС
2021-11-26 09:23:00

Шмигаль пояснив, навіщо Україні «відкрите небо» з ЄС

Для того, щоб угода запрацювала, необхідно прийняти 54 європейські регламенти і 6 директив

Угода про загальний авіаційний простір з Євросоюзом дозволить лібералізувати Україні відносини з європейськими авіаперевізниками. Про це під час форуму Міністерства інфраструктури «Велике будівництво»: Авіація. Туризм» заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.


«Перший фактор змін – це угода про відкрите небо, як головна подія в авіаперевезень в Україні. Це справді безвіз, що дозволяє лібералізувати наші відносини з Європою і європейськими авіаперевізниками. Він відкриває шлях до того, щоб доступність подорожей літаком стала для українців буденністю і це дуже важливо, тому що підвищує комфорт і якість нашого життя, якість наших подорожей, якість нашого туризму. Більше конкуренції, більше маршрутів, нижчі ціни, краща якість – ось це те, що приносить нам ця угода і конкуренцію, яку вона створює», – зазначив глава Кабміну. 


За його словами, це також відкриває можливість для визнання українських сертифікатів. 

«Це українські літаки нашого виробництва (зокрема – «Антонов») – це теж для нас критично важливий напрямок і фактор. Це дає нам прекрасну перспективу щодо інвестицій авіакомпаній у відповідну інфраструктуру. Це підтримує нашу хорошу школу авіабудування, якій вже багато десятків років і сьогодні ми будемо підтримувати в повну силу наше авіабудування і наш «Антонов», – резюмував Шмигаль.

Водночас голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк додала, щоб аби угода з ЄС запрацювала, Україні потрібно прийняти 54 регламенти та 6 директив Євросоюзу, які стосуються безпеки польотів, екології й організації повітряного руху.

Що було раніше

  • У жовтні Україна та Європейський Союз, у рамках саміту, що проходив у Києві, підписали угоду про спільний авіаційний простір.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 11:37:54
Допомога надійшла на тлі російської військової агресії