Рада ратифікувала угоду з ЄС про спільний авіапростір
2022-02-17 10:55:00

Рада ратифікувала угоду з ЄС про спільний авіапростір

Автор: Красоха Ася

Угода полегшить прихід в Україну нових лоукостерів та дозволить знизити ціни на авіаквитки.

Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про спільний авіаційний простір (САП). Відповідний проєкт закону №0144 депутати підтримали на засіданні 17 лютого. 

Реалізація акта дозволить завершити процес виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання угодою про САП чинності.


Угода набере чинності першого дня другого місяця з дати останнього повідомлення у процесі обміну дипломатичними нотами між сторонами.

Відповідно до угоди, Україна бере на себе зобов’язання імплементувати до національного законодавства положення 54 регламентів та 6 директив ЄС. 

Що зміниться після повного впровадження угоди про САП?

1. Для українських авіаперевізників

Вони отримають право користуватися необмеженими комерційними правами між будь-яким пунктом в Європейському Союзі, проміжними пунктами партнерів Європейської політики сусідства та країн ЕСАА, так само як в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Швейцарії, за умови, що політ є частиною перевезення, яке обслуговує пункт в Україні.

2. Для авіаперевізників ЄС

Вони отримають право користуватися необмеженими комерційними правами між пунктами в Україні, проміжними пунктами партнерів Європейської політики сусідства та країн ЕСАА, так само як і пунктами в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Швейцарії та пунктами за межами, за умови, що політ є частиною перевезення, яке обслуговує пункт в державі-члені.

А також отримають право здійснювати необмежені комерційні права на перевезення між пунктами в Україні, не зважаючи на те чи такі перевезення починаються або закінчуються на території ЄС.

Що було раніше  

  • Україна погодила з Єврокомісією імплементацію угоди про «відкрите небо». 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:33:44
Рішення про посилення заходів й обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада залежно від ситуації в кожному окремому регіоні
2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки