МІУ хоче знизити ставку ПДВ на внутрішні авіаперельоти
2021-11-25 12:26:00

МІУ хоче знизити ставку ПДВ на внутрішні авіаперельоти

Її пропонують зменшити з 20% до 7%

Міністерство інфраструктури планує знизити ставку ПДВ на внутрішні авіаперевезення до 7%. Про це 25 листопада під час форуму Міністерства інфраструктури «Велике будівництво»: Авіація. Туризм» заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.


«Згадували про зустріч щодо опрацювання ставки запровадження ПДВ. Є ініціатива від наших народних депутатів, членів транспортного комітету щодо зниження ставки ПДВ для внутрішніх авіаперевезень. Для міжнародних авіаперевезень діє нульова ставка, а для внутрішніх - діє 20% ставка. Той компроміс, який ми вчора обговорювали - ми приблизно бачимо, що це буде ставка на рівні 7%. Я думаю, що це буде достатній стимул для авіаперевізників зробити перельоти всередині країни дешевшими», – зазначив міністр. За його словами, це дозволить збільшити обсяги авіаперевезень і вони стануть доступнішими.    

«Про стимулювання авіагалузі дві речі потрібно проговорювати: це створення спеціального фонду з розвитку авіа та залізничної інфраструктури, який ми плануємо зробити у бюджеті на 2022 рік. Це спеціальний фонд, який буде працювати для вирішення цих завдань. Друге - це впровадження в Україні Public Service Obligation. Це для тих критично важливих маршрутів для держави, для певних верств населення. Ми розуміємо, що цією допомогою скористаються люди і авіаперевізники вже вмотивовані. Тобто інтерес ми бачимо великий і ми чекаємо цікавих пропозицій від ринку», – додав Кубраков.

Також він вказав, що в Україні показники на внутрішніх авіаперевезеннях на 15-20% вищі, ніж у доковідному 2019 році.

Що було раніше

  • Для стимулювання розвитку внутрішнього туризму та економіки у Кабміні хочуть зробити більш доступними для людей подорожі літаками.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 11:37:54
Допомога надійшла на тлі російської військової агресії