Мерія Запоріжжя планує взяти кредит для аеропорту
2022-02-18 09:00:00

Мерія Запоріжжя планує взяти кредит для аеропорту

Він потрібен для виплати заробітних плат та різних відрахувань

КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» може взяти у банку особливу позику в формі овердрафту з лімітом не більше 20 млн грн. Про це йде мова у проєкті рішення мерії, передає «Сайт міста Запоріжжя».

Ці кошти надаватимуться строком не більше ніж на 36 місяців з формулюванням «для стабільного функціонування комунального підприємства та створення належних умов оплати обов'язкових платежів, забезпечення функціонування підприємства».


Виконувач обов'язків директора аеропорту Олександр Коняхін зазначив, що йдеться зовсім не про цільовий кредит, ці кошти потрібні для оплати заробітних плат та всіх необхідних відрахувань.

«Овердрафт – це короткостроковий кредит на поповнення оборотних коштів. Здебільшого він використовуватиметься на зарплати. Нічого глобального немає, це підстрахування на поповнення наших оборотних засобів. У зв'язку із ситуацією в державі та коронавірусом, оборот справді значно скоротився. Ця сума нам потрібна на майбутні періоди, тому що оборот зараз дуже незначний», – прокоментував Коняхін.

У мерії підготували ще один проєкт рішення щодо аеропорту, де пропонують перекинути суму грошей, яку спочатку передбачили під будівництво огорожі на території аеропорту із системою відеоспостереження на суму 26,2 млн грн на заробітну плату.У пояснювальній записці вказано, що в січні 2022 року, крім очікуваного сезонного зниження кількості рейсів, відбулося і стрімке зниження пасажиропотоку, яке пов'язане з погіршенням епідеміологічної ситуації у світі та напругою ситуації біля кордонів України. 

«Наведені вище фактори призвели до зниження надходження коштів на розрахункові рахунки підприємства. А одночасне зростання тарифів на електричну енергію (на 83%), на газ (більш ніж у 6 разів) з урахуванням наявних боргових зобов'язань щодо виплати відсотків за чинним кредитним договором, виключила можливість своєчасно забезпечувати виплати за обов'язковими соціально захищеними статтями», – наголошується в пояснювальній записці.

Читайте по темі

  • В аеропорту «Запоріжжя» збираються провести реконструкцію пасажирського перону з облаштуванням території, призначеної для стоянки 20 повітряних суден.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-22 07:42:52
Це дозволить зекономити підприємству кошти, та дочекатися відновлення пасажиропотоку
2022-02-17 08:11:33
Найчастіше літали до Туреччини, Польщі та Єгипту
2022-02-16 12:46:38
Послугами аеропорту за місяць скористались майже 171 000 пасажирів
2022-02-15 14:40:48
У січні летовищем скористалися 73 500 пасажирів