Після того, як у Південно-Африканській Республіці було виявлено новий штам коронавірусу B.1.1.529, низка європейських країн оголосила про введення заборони на в'їзд із країн з цього регіону. Про це пише «Інтерфакс-Україна».
Так, Прага заборонила в'їзд усім, хто протягом останніх двох тижнів провів понад 12 годин у країнах на півдні Африки.
«З суботи (27 листопада) буде заборонено в'їзд до Чехії для громадян, які протягом останніх 14 днів провели понад 12 годин у ПАР, Намібії, Лесото, Есватині (Свазіленді), Зімбабве, Ботсвані, Мозамбіку та Замбії», - заявив глава МЗС Чехії Якуб Кулганек.
Італія також запровадила обмеження на в'їзд.
«Я підписав постанову, яка забороняє в'їзд до Італії всіх, хто побував у ПАР, Лесото, Ботсвані, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії, Есватині (Свазіленді) протягом останніх 14 днів», - повідомив у п'ятницю в твіттері міністр охорони здоров'я Італії Роберто Спера.
Глава міністерства охорони здоров'я Франції Олів'є Веран заявив про припинення авіасполучення з деякими країнами південної Африки на два дні через поширення нового небезпечного штаму коронавірусу.
Глава МОЗ ФРН Єнс Шпан повідомив, що Німеччина з суботи також посилить правила в'їзду в країну з ПАР через поширення там небезпечних варіантів коронавірусу. За його словами, новий варіант вірусу B.1.1.529 небезпечний і в країні слід вживати превентивних заходів.
Мандрівники, які прибувають із ПАР до Англії, мають піти на карантин. Крім того, призупинено всі рейси з ПАР, Намібії, Зімбабве, Ботсвани, Лесото та Есватині (Свазіленду). Глава британського МОЗ Саджид Джавід зазначив, що в п'ятницю ці країни занесуть до червоних список країн для подорожей.
Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно заявив, що ті, хто повертається з ПАР, Намібії, Лесото, Есватині (Свазіленда), Зімбабве, Ботсвани, Мозамбіку та Замбії, повинні відбути 10-денний карантин.
Що було раніше
- На півдні Африки виявлено штам коронавірусу з великою кількістю мутацій. За словами вірусологів, велика кількість мутацій вірусу – «це серйозна проблема».
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media