Китайські інвестори «Мотор Січі» хочуть відсудити в України $4,5 млрд
2021-11-29 13:03:00

Китайські інвестори «Мотор Січі» хочуть відсудити в України $4,5 млрд

Вони запевняють, що через націоналізацію підприємства зазнали значних збитків

Компанія Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment та інші китайські інвестори «Мотор Січ» подали позов до міжнародного арбітражного суду в Гаазі. Вони вимагають від українського уряду $4,5 млрд відшкодування збитків, завданих внаслідок націоналізації підприємства, пишуть «Українські новини».


«Внаслідок несправедливого ставлення Української держави китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї. Відповідно до угоди між урядами України та КНР про залучення та взаємний захист інвестицій, китайські інвестори вимагають визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх збитків на суму понад $4,5 млрд», – сказано у публічній заяві.

Китайські інвестори наголошують, що завжди працювали в рамках закону.

«Ми рішуче виступаємо проти жорстокого поводження українського уряду, який зловживає концепцією національної безпеки, плутає правильне і неправильне, політизує нормальну економічну та торговельну практику, зловживає державною владою і необґрунтовано пригнічує китайські підприємства», – підкреслюють вони.

До того ж вони не виключають можливість продовження вимог щодо відшкодування додаткових збитків (тобто збільшення суми компенсації) і заявляють, що "не збираються піддаватися силовому тиску і використовуватимуть всі можливі юридичні засоби для рішучого захисту своїх законних прав та інтересів".

Що було раніше

  • Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів компанії «Мотор Січ».
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media