Євросоюз спростив правила в’їзду для туристів
2022-02-23 09:48:00

Євросоюз спростив правила в’їзду для туристів

Автор: Красоха Ася

Нові правила почнуть діяти з 1 березня 2022 року

Рада Євросоюзу 22 лютого ухвалила оновлену рекомендацію щодо в'їзду до країн ЄС із третіх держав в умовах пандемії COVID-19. Про це повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС. 

Згідно з цією рекомендацією, обмеження щодо подорожей мають застосовуватися з урахуванням як ситуації в третій країні, так і індивідуального статусу людини.


Відтак, в’їжджати до країн ЄС дозволяється:
  • людям, які пройшли повний курс вакцинації вакцинами, що схвалені ЄС або ВООЗ;
  • людям, які перехворіли;
  • усім особам, які їдуть з країн із «зеленого списку ЄС.

Зазначається, що таке рішення Рада ЄС ухвалила з огляду на еволюцію пандемії, збільшення кількості вакцинованих осіб та введення бустерних доз, визнання все більшої кількості сертифікатів, виданих третіми країнами, як еквівалентних цифровому сертифікату COVID ЄС.

Нова рекомендація почне діяти з 1 березня 2022 року.  Зауважимо, Європа визнаватиме сертифікат про вакцинацію дійсним на 14-й день після щеплення. Термін дії документа – 270 днів. Його термін дії подовжується після бустерного щеплення.

Людей, які перехворіли на коронавірус, єврочиновники прирівняти до вакцинованих. Довідка про одужання дійсна 180 днів.

Водночас країни ЄС зможуть вимагати й ПЛР-тести та вводити карантин для туристів, які зробили щеплення схваленою ВООЗ вакциною. Аналогічна вимога може застосовуватися до хворих.

Негативний ПЛР-тест також може знадобитися особам, які одужали від COVID-19, а також особам, які були вакциновані вакциною, схваленою ЄС, але не мають сертифіката ЄС або еквівалентного сертифіката.

Нагадаємо, в Україні сертифікати про вакцинацію у додатку «Дія» відповідають європейським вимогам.

Що було раніше  

  • Уряди Бельгії та Ізраїлю змінили умови в’їзду для мандрівників.
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 09:19:19
У програмі Europe’s Rail беруть участь 25 країн
2022-02-22 15:16:58
Ймовірно сполучення стане регулярним
2022-02-21 13:42:06
Для поїздки у Бельгію достатньо вакцинації, а до Ізраїлю – два ПЛР-тести