Airbus допоможе Україні створити національного авіаперевізника
2021-11-25 13:03:00

Airbus допоможе Україні створити національного авіаперевізника

Компанія може продати чи передати в лізинг 22 літаки

Міністерство інфраструктури та авіабудівна компанія Airbus підписали меморандум про співпрацю, що передбачає можливість лізингу чи купівлі 22 літаків. Це трапилося під час форуму «Велике будівництво»: Авіація. Туризм».


В міністерстві пояснили, що меморандум закріплює спільну мету України та Франції – розвиток та співпраця у сфері авіації.

Документ визначає алгоритм подальшої співпраці держав у межах створення в Україні національного авіаперевізника, включаючи, але не обмежуючись придбанням повітряних суден майбутнім авіаперевізником.Сторони також погоджуються обговорити умови, на яких мають намір співпрацювати, зокрема щодо створення сучасного флоту для українського національного авіаперевізника.

Зокрема, розглядається можливість лізингу/купівлі: шести малих вузькофюзеляжних літаків (типу А220); 12 середніх вузькофюзеляжних літаків (типу А320/А321); чотирьох широкофюзеляжних літаків (типу А330/350).

Зі свого боку компанія Airbus бачить в Україні потенціал для створення нового авіаперевізника.

«Я переконаний, що рішення уряду України про запуск нового українського авіаперевізника в цей час є правильним. Тому що ми всі наразі переживаємо період пандемії та сподіваємося, що після його завершення зможемо відновити авіатрафік та авіасполучення. І ми бачимо в Україні... великий потенціал для створення нового авіаперевізника», - заявив віцепрезидент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос.

Він наголосив, що ідея створення національного авіаперевізника з нуля була прекрасним рішенням з боку українського уряду.

«Оскільки, починаючи створювати національного перевізника з нуля, ви одразу зможете інвестувати у найкращі технології, у найкращий флот, який залишатиме менший вуглецевий слід, споживатиме менше пального, а отже, буде найкращим для довкілля», - зазначив Сотіропулос.

Одночасно він висловив сподівання на подальшу співпрацю з Україною в найближчі два роки.

Читайте по темі

  • Новий національний авіаперевізник отримав назву Ukrainian National Airlines (UNA). 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 11:37:54
Допомога надійшла на тлі російської військової агресії