Air Astana призупинила польоти через протести у Казахстані
2022-01-06 12:50:00

Air Astana призупинила польоти через протести у Казахстані

Авіаперевізник скасував всі рейси до 7 січня

Авіакомпанія Air Astana призупинила усі польоти через протести у Казахстані. Про це повідомили в українському представництві авіаперевізника, пише Avianews.

Поки що рейси не виконуватимуться до 7 січня.


«Умови змін та повернення авіаквитків у процесі погодження і будуть оголошені пізніше», – додали в Air Astana.

Що відбувається у Казахстані

У Казахстані 2 січня розпочалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ, які за два дні переросли в масові протести з економічними та політичними вимогами. Невдоволення владою у населення накопичувалося давно. Зокрема й через те, що за три роки правління президента Касима-Жомарта Токаєва у країні не відбулося жодних реформ. При цьому, у країні зберігався вплив експрезидента Нурсултана Назарбаєва. 

4 січня в Алмати почалися сутички протестувальників із силовиками, почалися затримання. Згодом Токаєв оголосив в Алмати, Мангістауській і Алматинській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00. Після чого уряд Казахстану відправили у відставку.

5 січня протестувальники захопили міжнародний аеропорт «Алмати». Утім у той же день силовики його звільнили.

Президент Казахстану також звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку «по допомогу» (до ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан).

Рада колективної безпеки ОДКБ вирішила направити до Казахстану «миротворчі сили». Зокрема Росія направила як «миротворців» до Казахстану десантників.

Читайте по темі

  • Міжнародні авіакомпанії почали скасовувати рейси до низки міст у Казахстані через масові протести та нестабільну ситуацію. 
Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-23 14:26:28
Курсування зазначеним маршрутом розпочнеться з 27 березня
2022-02-23 14:09:40
Парламентарі сьогодні мали проголосувати за надання українським авіаперевізникам 800 млн грн підтримки
2022-02-23 11:37:54
Допомога надійшла на тлі російської військової агресії