Аеропорт «Алмати» відновив роботу
2022-01-13 10:23:00

Аеропорт «Алмати» відновив роботу

До аеропорту вже прибув перший міжнародний рейс

Аеропорт «Алмати» відновив роботу після масових акцій протесту в Казахстані. Про це повідомляється на сайті Комітета цивільної авіації Міністерства індустрії та інфраструктурного розвитку країни.

 «Перший рейс полетів за маршрутом «Алмати – Нур-Султан». Внутрішні та міжнародні рейси здійснюватимуться з 08:00 до 21:00 згідно з часом розкладу польотів авіакомпанії», – сказано у повідомленні.


Після відновлення роботи в аеропорт Алмати вже прибув перший міжнародний рейс у напрямку «Анталья – Алмати» авіакомпанії Air Astana.

На сьогодні також заплановано рейси «Коломбо – Алмати», та «Алмати – Сеул».

Що відбувається у Казахстані

У Казахстані 2 січня розпочалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ, які за два дні переросли в масові протести з економічними та політичними вимогами. Невдоволення владою у населення накопичувалося давно. Зокрема й через те, що за три роки правління президента Касима-Жомарта Токаєва у країні не відбулося жодних реформ. При цьому, у країні зберігався вплив експрезидента Нурсултана Назарбаєва. 

4 січня в Алмати почалися сутички протестувальників із силовиками, почалися затримання. Згодом Токаєв оголосив в Алмати, Мангістауській і Алматинській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00. Після чого уряд Казахстану відправили у відставку.

5 січня протестувальники захопили міжнародний аеропорт «Алмати». Утім у той же день силовики його звільнили.

Президент Казахстану також звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку «по допомогу» (до ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан).

Рада колективної безпеки ОДКБ вирішила направити до Казахстану «миротворчі сили». Зокрема Росія направила як «миротворців» до Казахстану десантників.

11 січня президент Казахстану анонсував виведення із країни сил ОДКБ.

Читайте по темі

Підписуйтесь на нас в Telegram та Facebook, щоб бути в курсі актуальних новин про інфраструктуру в Україні та світі. Якщо у вас є цікаві матеріали, які можуть зацікавити редакцію – надсилайте їх на нашу пошту: editor@mintrans.media

2022-02-22 07:42:52
Це дозволить зекономити підприємству кошти, та дочекатися відновлення пасажиропотоку
2022-02-18 07:49:53
Він потрібен для виплати заробітних плат та різних відрахувань
2022-02-17 08:11:33
Найчастіше літали до Туреччини, Польщі та Єгипту
2022-02-16 12:46:38
Послугами аеропорту за місяць скористались майже 171 000 пасажирів